Hapen kufinjtë për shtetasit e huaj të cilët do kalojnë tranzit në territorin e Maqedoninë së Veriut

Qeveria në mbledhjen e sotme ka marr vendim për hapjen e pikave kufitare për shtetasit nga vendet e rajonit dhe më gjërë. Do të hapen vendkalimet: Tabanovc, Deve Bair,Bogorodicë, Qafë Thanë, Bllacë dhe Aeroporti i Shkupit.

Në hyrje shtetasit e huaj duhet të tregojnë përmes deklaratës me shkrim se ku shkojnë dhe nuk guxojnë të qëndrojnë më shumë se 5 orë. Gjithashtu ndalohet dalja nga autostrada apo rruga lokale përveç adresës që jep në deklaratë.

Related posts

MPB: 643 shkelje të masave mbrojtëse, izolohen 366 persona

admin

Filipçe: Të gjithë pacientët janë infektuar pas kontaktit me të sëmurë

admin

Vazhdojnë përplasjet tek ASH,Tateshi ia tregon stacionin e fundit Shumit

admin

Çulev: MBP rreptësisht do veprojë ndaj përhapjes së lajmeve të rreme lidhur me koronavirusin

admin

MSh: 180 raste të reja me koronavirus, shërohen 11 pacientë

admin

Shkon në 285 numri i të prekurve me koronavirus, vdes 79-vjeçari nga Dibra

admin