Gatuso: Fitoren ia dedikojë motrës dhe familjes sime

Skuadra e Napolit ka eliminuar Interin nga Kupa e Italisë, duke prerë kështu biletën për finalen e këtij kompeticioni. Napolitanët kaluan tutje falë fitores së siguruar në ndeshjen e parë, si dhe një barazimi 1:1. Këtë sukses, trajneri I Napolit , Xhenaro Gatuso ia ka dedikuar motrës së tij, e cila ndërroi jetë së fundmi.

“Këtë fitore ia dedikoj motrës sime dhe familjes sime. Djemtë ishin të jashtëzakonshëm. Ata luajtën për mua dhe unë i falënderoj shumë”, ka shtuar trajneri italian.

Gatuso dhe skuadra e tij do të kenë tani punë me skuadrën e Juventusin, në finalen e 17 qershorit.

Related posts

UEFA nesër mbledhje për të vendosur çfarë do të ndodhë me futbollin

admin

Mediat, Handanoviç nuk largohet nga Interi

admin

Tajson refuzon sfidën me Silvën dhe 18 mln dollarë!

admin

Testet “Covid 19” te Fenerbahçe, të gjitha negative

admin

Liverpulli, mbetet pa përforcimet e planifikuara

admin

Fabio Paratici e bën prioritet transferimin e Gabriel Jesusit

admin