Formula 1 konfirmon anulimin e tre garave

Drejtuesit e Formula 1, sot konfirmuar së tri gara tejet interesante në botën e këtoj sporti, nuk do të kenë vend për kalendarin e këtij sezoni. Bëhet fjalë për garën për Çmimin e Madh të Azerbejxhanit, Japonisë dhe Singaporit.  Gjithçka vjen si pasojë e pandemisë “Covid-19”, e cila bëri që kalendari dhe oraret e garave të ndryshohen në tërësi.

Formula 1 ka besimin se do të kenë 15 deri në 18 gara, deri në kohën kur sezoni merr fund në pistën në Abu Dhabi, në muajin dhjetor. Një kalendar i ri për sezonin 2020 në F1, pritet të publikohet para se sezoni të fillojë në Austri, më 5 korrik.

Related posts

Zyrtare, Lojrat Olimpike nisin më 23 korrik 2021

admin

NEYMAR KA ZGJEDHUR SKUADRËN E RE, BRAZILIANI REFUZON RINOVIMIN E KONTRATËS

admin

Arsenal merr vendim: Nga kjo datë rikthehet në stërvitje

admin

Fetel: Mezi pres fillimin e sezonit, do të jetë ndryshe

admin

Sot, katër vite më parë u shkrua historia e futbollit kosovar

admin

Stahovski: Më ofruan 100 mijë dollarë për humbje në Melburn

admin