KE: Nga 1 korriku të hapen kufijtë me vendet jashtë BE-së

Komisioni Europian do të publikojë propozimet e tij për një heqje graduale dhe të pjesshme të kufizimeve të udhëtimit në kufijtë e jashtëm të BE-së nga 1 korriku, njoftoi sot zëvendëspresidenti, Josep Borrell.

”Do të ishte një çështje e heqjes së kufizimeve me disa vende të treta duke marrë parasysh një numër të caktuar parimesh dhe kriteresh dhe duke u bazuar në një qasje të përbashkët midis shteteve anëtare”, shpjegoi ai.

Related posts

Modelja nuk përmbahet, publikon imazh në shtrat me partnerin

admin

​Rumani: Spitali në Konstanca përdor një robot dezinfektues

admin

Macron: Epidemia mund t’i minojë shtyllat kryesore të BE-së

admin

Për 10 vite, 74.946 shtetas të Maqedonisë kanë marrë nënshtetësi nga vendet evropiane

admin

OKB paralajmëron: Bota po përballet me mungesën e uji

admin

Mjekët kubanezë ndihmojnë Afrikën e Jugut në luftën kundër koronavirusit

admin