Mickoski kërkon dorëheqjen e anëtarëve të Komisionit për Sëmundje Ngjitëse

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në ‘Facebook’ thotë se “në vend të komisionit partiak, na nevojitet një komision ekspertësh për sëmundje ngjitëse”.“Kjo nuk është lojë. Mjaft me diktatin partiak, persona po humbin jetë. Dorëheqje menjëherë”, shkruan Mickoski, njofton Telegrafi Maqedoni.

Gjatë ditës së sotme, kreu i Komisionit për Sëmundje Ngjitëse, Zharko Karaxhovski tha se nuk ndjehet fajtor për shkak se nuk ka vrarë njeri.

Ai poashtu tha se nuk është i vetëm dhe se komisioni ka mbi 20 anëtarë./Telegrafi/

Related posts

Ahmeti në Click Plus: Propozimet tona për masat ekonomike i kemi dërguar në Qeveri

admin

Filipçe: Mjekë amerikanë po trajtojnë stafin tonë infektologë

admin

“Reket”, Boki 13: Nuk e di se çfarë kishte në çantë, atë e mori Milevski

admin

Osmani: BE ka aktivizuar 65-70 milion euro për ballafaqim me krizën

admin

24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 201

admin

Aeroportet mbeten të mbyllura, hotelet hapen nga e hëna

admin