Filipçe: Respektoni rregullat, çdo gjë është në dorën tonë

Ministri Filipçe gjatë konferencës së sotme për shtyp apeloi edhe një herë qytetarët që të respektojnë rregullat, siç janë maskat, distanca fizike dhe dezinfektimin i duarve. Ai tha se çdo gjë varet nga ne, nëse respektojmë masat, atëherë edhe numri nuk do të jetë kaq i lartë, dhe do të kemi një ulje graduale të numrave në ditët në vijim dhe automatikisht do të kemi edhe lehtësim të masave.

Related posts

MPB: Janë identifikuar personat që rrahën brutalisht një vajzë në Shtip

admin

“Data e zgjedhjeve”, partitë me qëndrime të ndryshme

admin

Prokuroria kërkon dënime për 30 shkelës të orës policore në Shkup

admin

Komisioni për Sëmundje Infektive: Qeveria të vendos për kufijtë

admin

Zaevi del për herë të dytë negativ ndaj Kovid-19

admin

MPB: 251 shkelje për mos-mbajtje të maskave

admin