Çka solli Bundesliga, në kohën e pandemisë “Covid 19”

Stadiumet e zbrazura, publiku me figura të letrës, futbollistët në pankinë me distancë sociale dhe me maskë në fytyrë. Këto janë një pjesë e gjërave që kishim mundësi të shohim në ndeshjet e para të Bundesligës, pas koronavirusit.

Futbollistët erdhën në stadium me shumë autobus që të ketë distancë sociale dhe të gjithëve në hyrje në stadium u mateshin temperatura trupore, ndërsa në terren ishin 30 topa të futbollit, ndërsa ajo që përdorej vazhdimisht dezinfektohej.

Policia patrullonte rreth stadiumit që të pengojë grumbullimin e tifozëve, ndërsa në stadium ishin 109 persona, përfshi edhe ata në dhomën e sistemit VAR dhe sigurimit. Trajnerët kishin leje që të jenë pa maskë, që të koordinojnë futbollistët, ndërsa përshëndetja lejohej vetëm me anë të kupcëve sportive.

Related posts

Si filloi e gjitha: Një nga pacientët e parë të coronavirusit në Kinë tregon se kur iu shfaqën simptomat e para dhe çfarë i thanë mjekët në fillim

admin

Tre ekipe të mëdha pas Torresit të Valencias

admin

Formula 1 konfirmon anulimin e tre garave

admin

U kap larg shtëpisë gjatë pandemisë, jep dorëheqje shefja e mjekësisë në Skoci

admin

Historiku i mëparshëm nuk i solli fat Meghan-it në mbretëri

admin

Zelanda e Re ul pagat për 20 për qind për 6 muajt e ardhshëm

admin