Gjobitet Lulzim Basha, theu rregullat e koronavirusit

Policia e qytetit të Durrësit njofton se ka gjobitur dhe hequr patentën kreut të Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha dhe disa mbështetësve të PD-së të cilët kanë shkelur rregullat e vendosura për distancimin social.

Kreu i Partisë Demokratike, Basha postoi mëngjesin e së enjtes një takim me disa biznesmenë në zonën e Durrësit në ambientet e një lokali të mbyllur, gjë që është totalisht e ndaluar sipas rregullave të vendosura kundër pandemisë në Shqipëri.

Gjithashtu policia ka nisur procedim administrativ dhe për pronarin e lokalit ku u zhvillua aktiviteti.

Related posts

Manastirliu: “Nëse keni mundësi punoni nga shtëpia dhe pas lehtësimit të masave”

admin

Alban Skenderaj ka publikuar foto të vjetra pa lejen e Miriamit

admin

Anëtari i VV-së: Tani është momenti ideal për puç ushtarak kundër Hashim Thaçit

admin

​Haradinaj: Kosova s’guxon të ulet në tavolinë ku diskutohet për territorin

admin

Kosovë, riatdhesohen 300 persona nga Turqia

admin

E TURPSHME: FALLANGAT E ALBIN KURTIT LINÇOJNË E MASHTROJNË NJERËZIT NË RRJETE SOCIALE

admin