Arrestohen 18 persona, nuk respektuan orën policore

Gjatë natës së kaluar (08/09.05.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut 44 personave u është dhënë vendim për izolim, ndërsa 27 kanë firmosur vendim për vetizolim. Nga ana e zyrtarëve policorë janë kryer kontrolle ndaj personave që gjenden në izolim dhe vetizolim, pas çka është konstatuar se dy persona kanë shkelur masën e vetizolimit dhe ndaj tyre do të ngritën procedura adekuate.

Sa i përket kufizimit të lëvizjes, gjatë natës së kaluar është evidentuar se në gjithë shtetin 27 persona nuk kanë respektuar kufizimin e lëvizjes, me çrrastë janë arrestuar 18 persona, ndërsa për të tjerët do të pasoj procedurë adekuate.

Related posts

Paralajmërohet vazhdimi i gjendjes së jashtëzakonshme edhe për 30 ditë të tjera

admin

Bekteshi jep lajm të madh për tetovarët. Fabrikë me 300 vende pune dhe investim 3.5 milionë euro

admin

Qendrat Tregtare i kthehen orarit të vjetër, do të punojnë deri në ora 22:00

admin

Filipçe: Komisioni për Sëmundje Ngjitëse sugjeron orë policore gjatë vikendit

admin

Strugë, regjistrohen dy persona me virusin korona

admin

Ahmeti në Click Plus: T’i godasësh qytetarët në shportën e tyre, nuk është në rregull!

admin