Vjen një superpërballje e boksit, për bamirësi

Ivander Holifilld sërisht do të rikthehet në ring, edhe pse është në moshën 57 vjeçare. Ideja e tij është që të zhvillojë disa meçe të boksit për bamirësi.

“Kampioni është rikthyer. Dua t’ju njoftoj se do të rikthehem në ring. Do të zhvilloja disa duele për bamirësi, për një kauzë të drejtë”, ka deklaruar Holifild.

Ai numëron 44 fitore, 10 humbje dhe 2 barazime në karrierën e tij, ndërsa përball tij do të jetë Majk Tajson. Kjo do të jetë përballja e tretë mes tyre, pasi që në dy sfidat e mëparshme, Holifilld ka triumfuar në dy përbaljet.

Related posts

UEFA, ekipet na garat evropiane sipas meritës sportive

admin

Një skuadër italiane nuk luan më futboll në këtë sezon?

admin

Para 15 vitesh, Mesi shënoi golin e parë për Barcën

admin

Humbi babain për shkak të Koronavirusit, flet drejtori sportiv i Hondas

admin

Legjendat e Barcelonës duartrokasin Messin me shokë për vendimin e marr për ulje të pagës

admin

Aleksander Ceferin: “Futbolli nuk do të jetë më si më parë”

admin