Skuadrat të ndara, 6 nuk duan të vazhdojë sezoni

Situata në Premier Ligë është specifike, kur është në pyetje restarti i sezonit në Premier Ligë. Shumica e klubeve janë pro vazhdimit të sezonit, që duhet të mbyllet brenda 5-6 javësh. Mirëpo ka edhe skuadra, që i takojnë pjesës së poshtme të tabelës së klasifikimit, të cilët shpresojnë që sezoni të anulohet dhe ata të mbeten edhe një sezon në Premier Ligë.

Në mesin e tyre janë Noriçi, Brajtoni, Aston Villa, Bornamauti, Uest Hemi dhe Uatfordi, të cilët janë kundër vazhdimit të sezonit dhe ndeshjet të zhvillohen në terren neutral.

Mirëpo drejtuesit e Premier Ligës kanë paralajmëruar se klubet të cilët rrezistojnë me çfaredo skenari, mund të jenë të pezulluar dhe të largohen në Premier Liga. Të hënën duhet zyrtarisht të ketë takim mes drejtuesve të Premier Ligës dhe klubeve, ku do të vendoset se a do të jetë 18 maji, data e saktë e nismës së stërvitjeve pasi që parashiet që pas 3 javëve zhvillimi i ndeshjeve.

Related posts

“MVP” i NBA-s, rreshtohet në protestat në SHBA

admin

Tajson refuzon sfidën me Silvën dhe 18 mln dollarë!

admin

Rreth 6 mln dollarë do të ndahen për 800 tenistë

admin

Zyrtare, Sergej Samsonko tërhiqet nga Vardari

admin

Tre ekipe të mëdha pas Torresit të Valencias

admin

FFK pritet të kërkojë rilicencim të stadiumit “Adem Jashari”

admin