Shkrumbohet Kulla Abbco në Emiratet e Bashkuara

Zjarri ka shkrumbuar Kullën Abbco në Sharjah, që është një nga qytetet më të mëdha të Emirateve të Bashkuara Arabe (EBA).

7 persona mbetën të plagosur dhe dëme të mëdha u shënuan edhe në zonën përreth, për shkak të objekteve në flakë që binin nga kulla Abbco.

Dhjetra zjarrfikës kanë punuar për të shuarur zjarrin duke përdorur edhe dronë, raportojnë mediat lokale.

Shërbimet e urgjencës u thirrën në vendngjarje menjëherë pas orës 21:00 sipas kohës lokale.

Related posts

Virusi korona, shënohet rënie e ndjeshme e krimit në Itali

admin

Trump beson se deri në fund të vitit SHBA-ja do ta ketë vaksinën për Kovid-19

admin

​Covid-19, mbi 432 mijë viktima dhe 7.8 milionë të infektuar në botë

admin

Austria liron masat, por paralajmëron

admin

iPhone-i juaj do t’ju njohë edhe kur mbani maskë

admin

Trump përshëndet shtetet që do të nisin rihapjen

admin