Fjuri: Xhoshua si një foshnje e madhe e përkëdhelur

Kampioni i botës në peshat e rënda, Tajson Fjuri, ka theksuar se kundërshtari i tij i ardhshëm,  Entoni Xhoshua, është si një foshnje e madhe, por që përkëdhelet. Deklarata e boksierit nga Britania e Madhe vjen pikërisht në kohën kur po diskutohet data e meçit mes tyre, e që sipas të gjitha gjasave do të jetë muaji dhjetor i këtij viti.

“Xhoshua nuk është aspak i rrezikshëm. Ai është si një foshnjë e madhe e përkëdhelur.Kampioni i vetëm botëror i pamposhtur jam unë. Mendoj se Xhoshua rivalin më të madh e ka Endi Ruiz dhe jo mua,” ka thënë mes tjerash Fjuri. /GazetaBlic/

Related posts

Tifozja e ruse e Chelsea kërkon shoqëri për të kaluar karantinën(FOTO)

admin

Vjen një superpërballje e boksit, për bamirësi

admin

Çeferin: Kampionatet duhet patjetër të zhvillohen

admin

Leklerk pranon 25 % ulje të rrogës, Fetel refuzon

admin

Tuchel nuk pëlqehet nga yjet e PSG, gati oferta për Allegrin

admin

Shalland ka një datë tjetër të sfidës me Maqedoninë?

admin