Ademi zbulon të ardhmën e Rashicës, Muriqit e Zhegrovës

Presidenti i Federatës së Kosovës, Agim Ademi, në një intervistë për mediat në Shqipëri, zbuloi  pak nga ajo se kush mund të jetë e ardhmja e Milot Rashicës, Vedat Muriqit dhe Edon Zhegrova.

“Ka shumë kërkesa për lojtarët tanë. Rashica kërkohet nga Liverpuli, por dhe Leipzigu e do me patjetër. Kam besim sepse Altin Lala do e këshillojë si duhet. Muriqin e kërkon me ngulm Totenhami, por dhe disa skuadra në Itali. Zhegrova është një tjetër emër i nxehtë, pasi e duan disa skuadra në Francë, së fundmi ka dhe një ekip në La Liga”, u shpreh Ademi.

Related posts

Tre ekipe të mëdha pas Torresit të Valencias

admin

E konfirmon ministri i sportit, ja kur kthehen në stërvitje skuadrat spanjolle

admin

Yjet e Volsburgut ndihmojnë me punë në supermarkete

admin

Agnelli: Klubet po përballen me ekzistencë, gjendja më e rëndë prej se ekziston futbolli

admin

Dybala: Nuk kam coronavirus, jam duke e pritur testin – kini kujdes dhe qëndroni në shtëpi

admin

UEFA ka mohuar se më 3 gusht mbyllet Liga e Kampionëve

admin