SHBA, rënie e numrit të viktimave nga COVID-19

Koronavirusi i ri ka shkaktuar 1 450 të vdekur në 24 orët e fundit në SHBA, njoftoi sot Universiteti Johns Hopkins, një shifër e qëndrueshme në raport me një ditë më parë duke e çuar totalin në më shumë se 67 600 të vdekur.

Universiteti me qendër në Baltimore ka regjistruar 1,15 milionë raste të infektuar me COVID-19 dhe 67 674 të vdekur.

SHBA-ja është shumë përpara vendeve që kanë regjistruar numrin më të madh të të vdekurve si pasojë e pandemisë.

Shifrat e njoftuara dje në mbrëmje nga Universiteti Johns Hopkins janë të qëndrueshme në raport me ditën e shtunë, ditë ku u shënuan 1 453 të vdekur pas një piku prej 2 502 të njoftuar të mërkurën.
Epiqendra e epidemisë amerikane ndodhet në Nju Jork ku rreth 19 000 persona kanë humbur jetën nga COVID-19.

Related posts

Komisioni Evropian: Vendet të koordinohen për hapjen e kufijve

admin

Gjysmë shekulli të pandarë, çifti vdes nga koronavirusi

admin

Itali, 400 miliardë euro për kompanitë e goditura nga Covid-19

admin

Gjermania ndan 750 miliardë euro për të ndihmuar ekonominë

admin

Solana i infektuar me Kovid-19 dhe i hospitalizuar në Madrid

admin

Von Cramon: Për idenë e ndryshimit të kufijve, duhet të pyetet populli përmes referendumit

admin