Filipçe: Pas komplikimeve nga koronavirusi, ka ndërruar jetë Dragan Vuqiç

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në profilin e tij në Facebook njoftoi se mëngjesin e sotëm në Klinikën Infektive në Shkup si pasojë e komplikimeve nga koronavirusi, jetë ka ndërruar këngëtari maqedonas Dragan Vuqiç.

“Ai është shtruar në spital para 8 ditëve pas komplikimit të sëmundje është trajtuar në repartin e kujdesit intenziv. Edhe përkundër tentimeve nga mjekët dhe personeli mjekësorë Vuqiç, me komplikacione në mushkëri, fatkeqësisht iu nënshtrua virusit”, ka shkruar mes tjerash Filiçe.

Related posts

Dhunuesit e vajzës nga Shtipi dënohen më nga 2.5 vite burg

admin

Spasovski: Do të dënohen ata që do të vijnë nga jashtë, e nuk do të vetëizolohen

admin

Parqet dhe malet, të mbushura me qytetarë

admin

MPB: 251 shkelje për mos-mbajtje të maskave

admin

Shërohet plotësisht edhe një pacient i prekur nga Korona

admin

33 persona shkelin orën policore, arrestohen 20 prej tyre

admin