Policia ka dalë për të pritur Pacollin në Aeroport

Policia e Kosovës është duke e pritur deputetin Behgjet Pacolli në hyrje të Aeroportit të Prishtinës.

Ministria e Infrstrukturës i ka konfirmuar Expressit se Pacollit ka pasur të aterojë në orën 17:30.

Ai ka fluturuar nga Aeroporti i Tiranës.

Kthimi i Pacollit në Kosovë është kthyer në një dramë politike, pasi Qeveria e Kosovës e ka paralajmëruar atë se nëse hyn në Kosovë, do t’i nënshtrohet masave të karantimit, sipas vendimit, me anë të së cilit kosovarët që vijnë nga jashtë, izolohen në konviktet e studentëve në Prishtinë.

Related posts

IDRIZ BAJRAMI KA NEVOJË PËR NDIHMË URGJENTE

admin

Ministri i Financave të Kosovës, propozon pako prej 170 milionë eurove për të ndihmuar bizneset

admin

Në Serbi arrin aeroplani i 11-të me ndihma nga Rusia

admin

Pompeo siguron Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore: ShBA-ja mbetet partneri juaj në çdo hap të rrugës

admin

Shqipëri, katër raste të reja me Covid-19

admin

Muhaxheri: Agim Veliu është arma më të cilën bëri ‘vetëvrasje’ Albin Kurti

admin