Koronavirusi, Conte: Nuk pendohem për asgjë, do ta bëja përsëri gjithçka njësoj!

Për masat e marra për të trajtuar urgjencën shëndetësore për koronavirusin, Kryeministri Giuseppe Conte thotë se nuk ka asnjë pendesë.

“Po të kthehesha përsëri mbrapa do të bëja gjithçka ashtu siç e kam bërë deri më tani,” tha ai në një intervistë për La Stampa.

“Unë kam një përgjegjësi të madhe ndaj vendit. Unë nuk mund të lejoj të ndjek ndjenjat e opinionit publik të cilat i kuptoj – shpjegoi ai.

Kryeministri thekson se rreziku i një rikthimi “do të ishte fatale”. Dhe ai pranon: “Ekziston një ngurtësi e caktuar nga ana e komitetit tekniko-shkencor, por kjo është për shkak të të dhënave për infeksionet”.

Related posts

Italia skicon planin e rimëkëmbjes nga pandemia

admin

Ministri rus del pozitiv me Covid-19

admin

Nesër hapen kufijtë e brendshëm të BE-së, vendet e Ballkani duhet të presin

admin

Australi, papunësia në nivelin më të lartë që prej vitit 1984

admin

Trump dhe Putin diskutojnë për situatën në tregun e naftës

admin

Poloni, zgjedhjet presidenciale të mundshme më 28 qershor

admin