Filipçe: Komisioni për Sëmundje Ngjitëse sugjeron orë policore gjatë vikendit

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçenë konferencën e sotme për shtyp tha se qeveria gjatë ditës së nesërme do të vendos për kufizimin e lëvizjes gjatë vikendit.

“Në mbledhjen e sotme të Shtabit unë kam përcjellë mendimin e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse, ku me konsensus mendojnë se vikendi do të duhet të mbyllet komplet sërish. Pash edhe disa reaksionet të ministrit Çulev. Mendoj se nuk duhet të japim mendime personale. Të gjithë këta vendime bazohen në vlerësimet profesionale të Komisionit për Sëmundje Ngjitësi. Në çdo rast, qeveria nesër do të vendos për këtë çështje….Propozimi i Komisionit të sëmundjeve ngjitëse, është që ora policore të filloj nga ora 19 e ditës se enjte dhe të zgjas deri të hënën në ora 05 të mëngjesit. Por ky është vetëm propozim i cili do të shqyrtohet në mbledhjen e Qeverisë gjatë ditës së nesërme”, deklaroi Venko Filipçe.

Related posts

97 persona kanë shkelur orën policore, 2 të tjerë nuk kanë respektuar masën për izolim

admin

Alpinistët kërkojnë heqjen e ndalesës për lëvizje në pyll

admin

Shkupjani nuk respekton masën e vet-izolimit, pason gjoba prej 2000 eurove

admin

Covid-19, Prokuroria do të hetojë vdekjen e 66-vjeçares nga Struga

admin

Sela priti Ambasadorin Reka

admin

NATO, flamuri i Maqedonisë së Veriut do të valojë në Bruksel dhe Norfolk

admin