Ora policore sot fillon prej orës 15:00 deri në orën 05:00 të së hënës

Qytetarët në Maqedoninë e Veriut këtë fundjavë do të jenë në karantinë shtetërore prej 38 orëshe.

Sipas vendimit të fundit të Qeverisë, qytetarët sot do të kenë mundësinë ta shfrytëzojnë lëvizjen e lirë deri në orën 15:00 të ditës së sotme, ndërsa pas kësaj fillon ora policore dhe do të zgjas deri të hënën në mëngjes në orën 05:00.

Për të moshuarit mbi 67 vjet sot lëvizja e lirë është e lejuar deri në orën 11, ndërsa për të miturit nën 18 nga lëvizja e lirë do të jetë prej orës 12:00 – 15:00.

Të dielën do të jetë orë policore 24 orëshe dhe se do të vlejë për të gjithë qytetarët, përveç atyre që kanë leje të posaçme për lëvizje.

Related posts

BE sot rikonfirmon vendimin për fillimin e bisedimeve me Maqedoninë dhe Shqipërinë

admin

Arrestohen 18 persona, nuk respektuan orën policore

admin

Nga e mërkura qytetarët e Kumanovës, Tetovës dhe Prilepit nuk guxojnë të lëvizin pa maska, në të kundërtën do të gjobiten

admin

Shoqata e Gjykatësve do të dhurojë 20% të pagave në Fondin e Solidaritetit për Kovid 19

admin

Filipçe: Pas komplikimeve nga koronavirusi, ka ndërruar jetë Dragan Vuqiç

admin

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, sot viziton Kosovën

admin