Zhbogar: Maqedonia e Veriut do të marrë ndihmë përmes Mekanizmit për mbrojtje civile të BE-së

Ambasadori i BE-së në vend, Samuel Zhbogar në profilin e tij në Twitter ka shkruar se Maqedonia e Veriut do të marrë ndihmë përmes Mekanizmit të Mbrojtjes Civile të Bashkimit Evropian.

“Maqedonia e Veriut do të marrë ndihmë përmes Mekanizmit të Mbrojtjes Civile të BE-së, ku përfshihen pesë gjeneratorë, 25 tenda, 200 dyshekë dhe 1000 batanije. Austria, ndër të tjera, dërgon doreza dhe dezinfektues” shkruan Zhbogar.

Related posts

Moti sot kryesisht me diell, temperatura deri në 25 gradë Celsius

admin

Dimitrov: Nuk e kemi të qartë nëse BE-ja është serioze me ne

admin

Ganiu: Personalisht patrulloj me veturë nëpër Çair, por qytetarët i respektojnë të gjitha masat

admin

BFI-ja hap xhamitë më 12 maj

admin

Çerdhet janë të mbyllura, faturat paguhen

admin

VMRO-DPMNE: TË MOS U NDALET RRYMA FAMILJEVE TË VARFËRA

admin