Ozil, paguan trajtimin e sëmundjeve të 1.000 fëmijëve në nevojë

Mesfushori gjerman, Mesut Ozil,  në vitin 2019, raportohet se është angazhuar shumë në bamirësi dhe e gjitha kjo vije nga kultura familjare. Pavarësisht se tashmë familja e Ozilit është shumë lart nga ana ekonomike, nëna e tij Guzilar, i ka lënë një letër porosi tepër të vyer futbollistit, të cilën Ozil e ka varur në një prej mureve të shtëpisë.

Ajo i kishte lënë atij një letër kur thuhej: “Mesut, mos harro bir se ti je thjesht një kalimtar në këtë botë, ashtu si gjithkush. Zoti të ka dhuruar talent, por jo vetëm për veten tende. Nëse nuk e ndan pasurinë e fituar me njerëzit që kanë nevojë për të, atëherë nuk je biri im”.

Ylli gjerman dhe Amine Gulse u martuan në këtë verë, por që në vend të dasmës së tyre dhe parave të majme që do të shpenzoheshin, ata vendosën për të paguar trajtimin e sëmundjeve të 1.000 fëmijëve në nevojë.

Related posts

FIFA: Dakord me 5 zëvëndësimeve, por jo ndeshje me 45 minuta

admin

Çeferin: Kampionatet duhet patjetër të zhvillohen

admin

Bundesliga ka gati planin për të startuar: 239 persona në stadium, ku përfshihen të gjithë nga lojtarët tek stafet teknike dhe gazetarët

admin

Skuadra e parë nga La Liga që nis stërvitjet

admin

Serie A do të nisë stërvitjet në grup nga kjo datë

admin

FC Shkupi në telashe, lëndohet sërisht portieri Aleksovski

admin