Kallëzime penale për 23 persona që protestuan në Hasanbeg

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se janë identifikuar 23 persona të cilët të hënën e kaluar protestuan në Hasanbeg të Shkupit gjatë orës policore.

“Deri më tani, përveç tre personave që janë arrestuar fillimisht dhe për të cilët menjëherë janë ngritur kallëzime penale, pas veprimeve operative, janë identifikuar edhe 23 persona të tjerë. Ata janë thirrur në stacion policor ku është zhvilluar bisedë informative dhe nga ku është përgatitur dokumentacioni i duhur. Pas kompletimit të plotë të dokumentacionit, janë përgatitur kallëzime penale kundër 23 personave për shkeljen e nenit 206 të Kodit Penal dhe të njëjtat janë dorëzuar në Prokurorinë Themelore Publike”, thonë nga MPB.

Për të zbardhur plotësisht rastin, Ministria e Brendshme po vazhdon të ndërmarrë masa dhe aktivitete me qëllim të identifikimit të pjesëmarrësve të tjerë.

Related posts

Numri total i të prekurve në Maqedoni shkon në 354

admin

Ziberi viziton varret e Trajkovskit e Imerit

admin

Tetova vendos kabina në stacione prej 4500 euro! Në fshatin Përshevcë kabina ka kushtuar 1000 euro

admin

Aksion për dhurimin e gjakut në Komunën e Butelit

admin

Muaji i Ramazanit fillon më 24 prill

admin

BE sot rikonfirmon vendimin për fillimin e bisedimeve me Maqedoninë dhe Shqipërinë

admin