Zaevi del për herë të dytë negativ ndaj Kovid-19

Kryetari i Lidhjes Socialdemokrate, Zoran Zaev përmes një statusi në fejsbuk ka deklaruar se ka dalë negativ në testin e dytë për Kovid-19.

Ai shkruan se, sipas protokolleve shëndetësore, duke bërë edhe testin e dytë për koronavirus, i cili, gjithashtu si testi i parë ka dalë negativ.

Ai ka falënderuar të gjithë për mbështetjen e dhënë këto ditë dhe njëkohësisht mbështet dhe i uron shërim të shpejtë kryetarit të Komunës së Kumanovës Dimitrievski dhe të gjithë qytetarëve që janë të prekur nga koronavirusi.

Ai ka apeluar edhe një herë qytetarët të qëndrojnë në shtëpi dhe të respektojnë rregullat.

Related posts

Ne MPB nje i punesuar me COVID 19

admin

Në Dibër do të testohen rreth 30% e banorëve

admin

Çka do të bëjë BESA pasi ZAEV refuzon një shqiptar për KRYEMINISTËR?

admin

Mickoski: Nuk duhet tani të ketë zgjedhje, nuk ka dilema se do fitojmë kur do të mbahen

admin

Spitalet përballem me mungesën e motrave medicinale

admin

Grupi i Vishegrahdit: Maqedonia vetëm 105 milion euro për luftë kundër Kovid-19

admin