Pandemia Covid-19, kryeministri irlandez i rikthehet punës si mjek

Kryeministri irlandez Leo Varadkar është regjistruar në Këshillin Mjekësor të Irlandës dhe ka vendosur që një herë në jave të japë shërbimin e tij si mjek në spital.

Kryeministri dëshiron të japë kontrubutin e tij edhe si mjek për të ndihmuar në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Gjithashtu shumë nga familjarët dhe miqtë e tij po punojnë në shërbimin shëndetësor.

Varadkar, 41 vjeç, ka punuar si mjek në Dublin, por e la këtë profesion në 2013 për të ndjekur me kohë të plotë politikën.

Related posts

Mes frikës dhe kaosit nga koronavirusi ka arsye për shpresë, ja disa efekte pozitive

admin

Vdes nga koronavirusi ish-ministri francez, Patrick Devedjian

admin

Parlamenti i Spanjës zgjeron gjendjen e jashtëzakonshme për të katërtën herë

admin

Kina raporton rënie të numrit të të infektuarve me virusin korona

admin

Vendet evropiane fillojnë zbutjen e masave restriktive

admin

Merkel: Lehtësimi i masave në Gjermani, përgjegjësi e landeve

admin