Gjendja në Dibër dhe Qendër Zhupa është stabile

Gjendja e sigurisë në rajonin e Komunës së Dibrës dhe Qendër Zhupa ku është shpallur gjendje krize është stabile. Nuk janë regjistruar grumbullime të qytetarëve në vendet publike, nuk ka prishje të rendit dhe qetësisë dhe nuk ka ndodhur asnjë aksident trafiku, njoftojnë nga Ministria për Punë të Brendshme.

Nga ky dikaster gjithashtu njoftojnë se në Dibër ka katër persona të rinj në vet-izolim dhe ndaj këtyre personave MPB-ja ka kryer gjithsejtë 68 kontrolle.

Related posts

Këshilli i Sigurisë mblidhet në Vilën presidenciale “Vodno”

admin

Angelovska: Nga linja Kovid 1 e Bankës për Zhvillim janë miratuar 631 kredi pa interes

admin

41 raste të reja me Covid-19 dhe 2 viktima gjatë 24 orëve të fundit

admin

Sot hapet pika për testim ndaj Covid-19 në Çair

admin

Virusi korona, numri i të izoluarve në vend shkon në 7.266

admin

Intensitet i lartë në pikat për testet e koronës, punkti në Çair të hënën do të nis me punë

admin