Ademi paralajmëroi 2 anëtarë të rinj të kombëtares së Kosovës

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka paralajmëruar anëtarë të rinj të cilët do ti bashkohen kombëtares së Kosovës. Për shkak të pandemisë “Covid 19”, futbolli kosovar është pezulluar dhe ende nuk dihet se kur do të rinisë edicioni aktual. Dhe para ndeshjeve të radhës, presidenti I FFK-së Agim Ademi ka folur edhe për ardhjet e reja te Kombëtarja e Kosovës.

“Presim dy ardhje para ndeshjeve të radhës. Jemi në kontakt të vazhdueshëm. Do të vijnë dy lojtarë, njëri nga Ferizaj dhe tjetri nga Mitrovica”, ka thënë Ademi në emisionin “Sports Show“.

Related posts

Konte: Interi meritoi finalen, por Ospina nuk e lejoi

admin

Orari i ndeshjeve të para në Premier Ligë

admin

Anulohet edhe Kupa e Kampionëve në futboll

admin

Lotito: Jemi gati të luajmë një ndeshje për titullin

admin

Sot, katër vite më parë u shkrua historia e futbollit kosovar

admin

Belgjika ndalon aktivitetet sportive deri më 31 korrik

admin