Pëllumbat, banorët e vetëm të shesheve simbolike të Stambollit

Për shkak të mbylljes së njerëzve si pasojë e pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19), sheshet simbolike të Stambollit, si Taksim, Eyupsultan, Ortakoy dhe sheshi i Xhamisë së Re në Eminönü, u kanë mbetur vetëm pëllumbave, shkruan Anadolu Agency (AA).

Pëllumbat, banorët e vetëm të shesheve simbolike të Stambollit❮❯
Pëllumbat, banorët e vetëm të shesheve simbolike të Stambollit

Qytetarët i kanë lënë sheshet të boshatisura për të respektuar masat kundër pandemisë.

Këto sheshe, ku zakonisht njerëzit ushqenin pëllumbat, tashmë janë përfshirë nga qetësia për shkak të pandemisë. Ndërkaq, disa e

Related posts

SHBA, ndotja e ajrit zvogëlohet për 30 për qind për shkak izolimit

admin

“Financial Times”: Britania nuk do të vendos kontrolle të plota kufitare me BE-në

admin

Covid-19, Turqia do ndërtojë dy spitale në Stamboll

admin

Gjermani, rreth 4 milion qytetarë në punë me kohë të reduktuar

admin

Prej 16 qershorit, qytetarët italianë do të mund të udhëtojnë edhe drejt Maqedonisë

admin

Kosnett: Amerika kurrë nuk do të heqë dorë nga Kosova, pavarësisht kush është president

admin