Filipçe apel qytetarëve: Qëndroni në shtëpi, do të shtrëngojmë masat

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës për shtyp u bëri edhe një herë apel qytetarëve të qëndrojnë në shtëpi. Ai tha se duke duke parë numrin e rritur të infektimeve ditët e fundit dhe se jemi në fazën e dytë të virusit, nesër gjatë mbledhjes së qeverisë do të propozojë intensifikimin e masave për qytetarët. Ndër të tjera ai tha se piku i të infektuarve pritet të jetë nga fundi i muajit prill. Filpçe tha po ashtu se një nga problemet kryesor është se kemi shumë njerëz antisimtomatik që po shpërndajnë virusin, prandaj duhet të qëndrojmë në shtëpi dhe në distancë sociale.

Related posts

“Reket”, Boki 13: Nuk e di se çfarë kishte në çantë, atë e mori Milevski

admin

Virusi korona, Dimitrov: 2300 shtetas kanë mbetur jashtë kufijve

admin

Mbyllen 14 lokale në Tetovë, nuk zbatuan masat e rekomanduara

admin

Bujar Osmani i kundërpërgjigjet Zoran Zaevit për Kryeministrin shqiptar

admin

Ziberi viziton varret e Trajkovskit e Imerit

admin

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

admin