Yjet e Volsburgut ndihmojnë me punë në supermarkete

Derisa një pjesë e sportistëve kalojnë ditët pran familjes dhe duke mbajtur formën fizike, pas pandemisë “Covid 19”, një pjesë e futbollistëve është vënë në dispozicion të luftës kundër kësaj krize. Të premten, gjashtë futbollistë të skuadrës së Volfsburg, kanë ndihmuar në dy supermarkete të qytetit, duke i mbushur raftet me mallra. Në fushatën “Faleminderit heronjve të jetës së përditshme”, lojtarët kanë ndihmuar në rregullimin e rafteve të dyqaneve që nga ora shtatë e mëngjesit.

“Duke parë pjesë në veprime të tilla, ne duam t’u tregojmë të gjithëve se jemi pjesë e shoqërisë”, ka deklaruar Maksimilian Arnold.

Related posts

​Diplomatët e OKB-së konfirmojnë: Mercenarët rusë po luftojnë në Libi

admin

Shkëndija me donacion për spitalin në Tetovë

admin

E konfirmon ministri i sportit, ja kur kthehen në stërvitje skuadrat spanjolle

admin

Mbi 10 mijë raste të reja me COVID-19 në Rusi

admin

Skuadra e Bayern Munich pranon uljen e pagave prej 20 për qind

admin

Britanikët, buka dhe bllokada e Berlinit

admin