Tetovë, numri i të infektuarve mbërrin në 17

Në Tetovë numri i të infektuarve nga koronavirusi ka mbërritur në 17.Nga Instituti për Shëndet Publik thonë se virusi përhapet për shkak të mos respektimit të rekomandimeve të Qeverisë për mbajtje të distancës sociale si dhe grumbullimit të qytetarëve përpara bankave, dyqaneve si dhe në markete. Nga Instituti thonë se nëse qytetarët vijojnë t’i anashkalojnë masat, do të kërkojnë masa shtesë nga qeveria.

Related posts

Ekspertë juridikë në takim te Pendarovski për shtyrjen e zgjedhjeve

admin

Komunikacioni ne vend zhvillohet pa pengesa

admin

Mickoski: Kuptoj pse Zoran Zaevi nuk dëshiron takim të liderëve

admin

Prokuroria kërkon dënime për 30 shkelës të orës policore në Shkup

admin

Shkarkohet drejtoresha e Spitalit të Ohrit pas vdekjes së 66-vjeçares me koronavirus

admin

Manastir, shtresa e borës arrin 55 centimetra

admin