Shqipëria në karantinë nga sot deri të hënën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se nga sot, konkretisht nga ora 13.00 dhe deri të hënën në orën ndalohet qarkullimi i automjeteve dhe personave në Shqipëri

“Njësoj si fundjavën e shkuar, të gjithë në shtëpi”, ka shkruar ai.Përndryshe, deri tash në Shqipëri janë të prekur me COVID-19, 304 persona, prej tyre kanë vdekur 17 persona. Ndërsa numri i të shëruarve nga COVID-19 në total është 89 persona.

Related posts

Greqia përgatitet për turistët

admin

Thaçi fillon nesër konsultimet, të parin e pret Kurtin

admin

Situata politike në Kosovë, Avdullah Hoti përmend dy opsionet e vetme

admin

Skënderbeut, Ibrahim Rugovës e Zahir Pajazitit u zihen sytë në Prishtinë

admin

“KURTI DO TË NA BJERË NË DY GJUNJË MUA E DAUTIT”

admin

Haziri – VV’së: Kuvendi s’mund të ndalet, nuk jemi në gjendje të jashtëzakonshme

admin