53 raste të reja dhe 5 të vdekur në 24 orët e fundit

Në vendin tonë gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 53 raste të reja me koronavirus dhe 5 persona kanë humbur jetën. Me të dhënat e fundit numri i personave të infektuarve në vendin tonë shkon në 483, ndërsa i atyre që kanë humbur jetën shkon në 17.

Sipas të dhënave tona numri i 53 rasteve të reja sipas qyteteve është:

Shkup – 13

Strugë  – 14

Kumanovë – 8

Shtip – 5

Prilep – 2

Tetovë  – 2

Koçan – 6

Veles – 1

Në përditësim…

Related posts

Vendimet e Qeverisë nuk respektohen në teren, Inspektoratet regjistrojnë shkelje të shumta

admin

Rikthehet transporti urban në Tetovë dhe komunat përreth

admin

Mickoski: Askush përveç Zaevit nuk do zgjedhje

admin

Regjistrohen 46 raste të reja me covid 19, në total 663

admin

Pendarovski e Van der Belen bisedojnë për gjendjen aktuale me Kovid-19

admin

Spasovski: Kriza me Koronën tregoi se institucionet funksionojnë mirë

admin