Rrëshqet nga binarët treni i relacionit Gjevgjeli-Trubarevë, nuk ka të lënduar

Një tren i mallrave që qarkullonte në relacionin Gjevgjeli-Trubarevë, mes stacioneve Miravci dhe Klisura, sot në mëngjes rreth orës 6:40 rrëshqiti nga binarët pasi që më parë u ndesh me një grumbull gurësh të rënë. Në fatkeqësinë nuk ka të lënduar.

Nga SPB Strumicë konfirmuan se për shkak të fatkeqësisë, komunikacioni hekurudhor është i ndërprerë mes Gjevgjelisë dhe Velesit.

Policia po kryen ekspertizë në vendin e ngjarjes.

Related posts

Pushimet verore, Filipçe: Duhet koordinim mes më shumë vendeve

admin

Labunishtë, shifra të larta të të infektuarve

admin

KRRE-ja kërkon mënyrë që të mos llogariten kamatat e faturave

admin

Tetovë, mbi 200 gjoba për personat pa maska

admin

Virusi korona, Dimitrov: 2300 shtetas kanë mbetur jashtë kufijve

admin

368 të vdekur sot nga koronavirusi në Itali, rreth 25 mijë të prekur

admin