MSh: 30 raste të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë shënuar 30 raste të reja me koronavirus në vendin tonë. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me koronavirus arrin në 384, prej të cilëve 356 janë raste aktive. 17 persona tashmë janë shëruar kurse 11 raste kanë përfunduar me fatalitet.

Deri më tani në vendin tonë janë realizuar 4.117 teste për Covid-19 prej të cilëve 342 janë realizuar vetëm gjatë ditës së djeshme.

Sipas vendbanimit, deri më tani raste me Covid-19 janë regjistruar në: Shkup – 195, Kumanovë – 62, Dibër – 47, Shtip – 15, Prilep – 21, Tetovë – 13, Strugë – 9, Veles – 6, Manastir – 4, Ohri – 3, Kavadarci – 2, Gostivar – 1, Gjevgjeli – 2, Strumica – 1, Kriva Palanka – 2 dhe Koçani – 1 rast.

Related posts

Reagime për shkurtimin e pagave, Bekteshi: Nuk do ta mbështes një propozim të tillë

admin

Arrestohen dy persona për heroinë

admin

Ahmeti: Pa nënën Shqipëri, UÇK-ja do ta kishte të vështirë të fitonte

admin

Koronavirusi, mbyllet Reparti i Gjinekologjisë në Kumanovë

admin

Vdesin 6 pacient me koronavirus në Maqedoni, në total 44 viktima

admin

Pendarovski: Drita e Pashkëve le të na jep fuqi dhe besim

admin