MPB: Janë identifikuar personat që rrahën brutalisht një vajzë në Shtip

Një video shqetësuese është shfaqur në rrjetet sociale ku shihen se si dy burra rrahin dhe shqelmojnë një vajzë nga Shtipi. Nga MPB njoftojnë se janë identifikuar personat në video dhe po punohet për zbardhjen e plotë të rastit.

“Ju informoj se personat janë identifikuar, po vepron Byroja për Siguri Publike. Po vepron edhe Qendra për Punë Sociale. Sanksionet më të rënda për sjellje të tillë çnjerëzore, ka shkruar në Facebook, zëvendës Ministrja e Brendshme, Slavjanka Petrovska.

Related posts

Strugë, regjistrohen dy persona me virusin korona

admin

Zaev: Është koha që BDI-ja të kaloj në opozitë

admin

Ora policore sot fillon prej orës 15:00 deri në orën 05:00 të së hënës

admin

Pandemitë botërore që ndryshuan historinë e njerëzimit

admin

Nis skriningu për të punësuarit nëpër çerdhe

admin

368 të vdekur sot nga koronavirusi në Itali, rreth 25 mijë të prekur

admin