Legjenda e Real Madridit, Goyo Benito, ndërron jetë në moshën 73 vjeç

Real Madrid është në zi, pasi ka njoftuar për vdekjen e legjendës së klubit Goyo Benito.

Mbrojtësi legjendar, i cili ishte 73 vjeç, përfaqësoi klubin mes viteve 1969 dhe 1982, duke bërë 420 paraqitje.Gregorio Benito Rubio lindi në Puente del Arzobispo (Toledo) më 21 tetor 1946, dhe me 16 vjeç u bashkua me akademinë e Real Madridit.I zhvilluar fizikisht që në moshë të re, mustaqet e tij do të shndërroheshin në trend në atë kohë, kur ai me klubin fitoi gjashtë tituj të kampionit dhe pesë trofe të Kupës së Mbretit.

Duelet e tij me kundërshtarët ende kujtohen nga ata që e panë të luante.

/Telegrafi/

Related posts

Duka konfirmon: Nga e hëna nis stërvitja në grup

admin

Ademi paralajmëroi 2 anëtarë të rinj të kombëtares së Kosovës

admin

Skuadra e parë nga La Liga që nis stërvitjet

admin

Skandali me Napolin, nuk i ka dhënë pagat futbollistëve dhe stafit

admin

Historia interesante e Samuel Eto’o, sulmuesi që për pak sa nuk e humbi tërë pasurinë shkaku i agjentit

admin

Ren-i më fatlum në Francë, do të luajë në Champions

admin