Filipçe: Në 24 orët e fundit janë bërë 342 testime, 30 pozitivë

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës së sotme për shtyp mbi gjendjen e koronavirusit në vend tha se brenda 24 orëve të fundit janë kryer 342 testime dhe nga këta 30 kanë dalë pozitivë. Ndërsa numri i përgjithshëm i të prekurve me koronavisrus në vend është 384 persona. Të infektuarit janë kryesisht nga Shkupi, Kumanova, Dibra, Shtip, Manastir, Koçani, etj.

Related posts

Fadil Zendeli emërohet nënkryetar i kuvendit

admin

Filipçe për zgjedhjet: Periudha para nesh është e qetë

admin

Filipçe: Prej sot dënohet mosrespektimi i dekretit për mbajtjen e maskave

admin

Maqedonia e Veriut shteti i vetëm me masa rigoroze gjatë hyrjes në vend

admin

Një mendim ndryshe për Covid 19 – Jeta s’mund të ndalet pa afat

admin

Filiçe: Po shqyrtohet përdorimi i hidroklorikinës me azitromicinë

admin