Barcelona nuk arrin të bind Ter Stegenin, Çellsi në pritje

E përditshmja katalonase “Sport” shkruan se Barcelona dhe Mark Andre Ter Stegen janë larg bisedimeve përfundimtare për të vazhduar kontratën.

Portieri gjerman ka fituar reptuacion si një nga portierët më të mirë në botë në vitet e fundit dhe Barcelona ka si prioritet vazhdimin e bashkëpunimit edhe pse fillimi duket i vështirë.

Kjo më shumë se tani kërkesat e gjermanit janë një problem, sidomos ato kërkesat për rritje në pagë.

Mirëpo në anën tjetër, në pritje të bisedimeve është edhe skuadra angleze e Çellsit, që ka shfaqur interesim për numrin një të portës së skuadrës spanjolle.

Related posts

UEFA, ekipet na garat evropiane sipas meritës sportive

admin

Në Angli planifikojnë nisjen e kampionatit

admin

Fatih Terim , pozitiv me “Covid 19”

admin

Belgjika ndalon aktivitetet sportive deri më 31 korrik

admin

FATI I TRISHTË I RONALDINHOS, FESTON DITËLINDJEN E 40-Ë NË BURG

admin

Guardiola, 1 mln euro në luftë kundër “Covid 19”

admin