Shkon në 50 numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi, 1 415 të infektuar

Ka shkuar në 50 numri i viktimave nga Covid-19 në Greqi. Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar edhe 81 persona. Kështu numri i të prekurve nga Covid-19 në Greqi ka shkuar gjithsej në 1,415.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 90 persona të infektuar janë në gjendje të rëndë dhe po mbahen nën kujdesin intensiv të mjekëve.

Në të gjithë Greqinë janë kryer të paktën 17,500 testime për raste të dyshuara për CoVid-19, nga të cilët 1,415 kanë rezultuar pozitiv.

Related posts

Baton Haxhiu: Kurti nga opozita do të shikojë se si formohet Qeveria dhe si hiqet taksa

admin

Tayna lajmërohet nga Zvicra, thotë se po jeton jetën e saj më të mirë

admin

Heqja e taksës i solli mbi 17 milionë euro ekonomisë serbe

admin

Pipero: Nëse rastet do të vijnë me këto ritme, do të lindë nevoja për spital të ri

admin

Policia ka dalë për të pritur Pacollin në Aeroport

admin

FFK, me pako emergjente për klubet sportive

admin