Shifra të frikshme edhe në Iran/ Numërohen më shumë se 3 mijë të vdekur

Irani ka raportuar 138 vdekje të reja nga koronavirusi të mërkurën, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 3.036. Shifrat u bënë publike nga zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Kianush Jahanpoor.

Ai shtoi se në 24 orët e fundit janë raportuar 2,987 raste të reja me COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 47.593 në të gjithë Iranin.

Sipas tij, deri më tani, 15.473 pacientë janë shëruar dhe kanë dalë nga spitalet në të gjithë vendin ndërsa 3,871 pacientë të shtruar në spital janë në gjendje kritike.

Related posts

Trondit mjekja Britanike: Po më duhet t’i pyes pacientët se a duan të vdesin në spital a në shtëpi

admin

Spanjë, 288 të vdekur nga COVID-19, bilanci më i ulët që prej 20 marsit

admin

Bloomberg: Në këtë vend të Bashkimit Evropian, spitalet janë po aq të frikshme sa coronavirusi

admin

Kina po i rikthehet jetës normale, Wuhani heq bllokadën e transportit

admin

MPJ-ja gjermane rekomandon që mos të udhëtohet deri në mes të qershorit

admin

Salvini vlerëson ndihmën e mjekëve shqiptarë

admin