Reshje të dendura bore në gjithë vendin

Dita e parë e prillit ka përfshirë thuajse gjithë territorin e vendit nga reshje të dendura të Borës, të pazakonta për këtë periudhë të vitit. Reshje të borës ka së shumti në Tetovë dhe rajonin më të gjerë të Pollogut. Rrugët janë të kalueshme dhe nuk kanë pengesa, ndërsa vështirësi kalimi, ka kryesisht në rrugët drejt fshatrave të Malësisë së Sharrit dhe për në pikën turistike “Kodra e Diellit”. Komunikacioni në gjitha rrugët tjera të republikës po zhvillohet pa pengesa por në kushte dimërore. Ekipet e ndërmarrjes për pastrimin e borës janë në tërren për të mundësuar lëvizjen e papenguar të automjeteve.

Related posts

22 raste të reja me koronavirus, numri i përgjithshëm shkon në 70

admin

18 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, në total 219

admin

Në shenjë proteste ekspozohen faturat e energjisë tek ura në Tetovë

admin

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

admin

Arrestohen 29 persona, nuk respektuan orën policore

admin

Republika e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipëria marrin PO-në për nisjen e negociatave

admin