Lajm i hidhur nga Infektivi/ Preket nga koronavirusi mjeku që u rikthye nga pensioni në vijën e parë të luftës

TIRANË- Mjeku Dhimitër Kraja është infektuar nga CoVid-19. Lajmin e ka konfirmuar në emisionin “Open” doktor Pëllumb Piper i cili ka thënë se ai aktualisht është i shtuar në spitalin Infektiv, spital në të cilin u rikthye për të luftuar kundër CoVid-19.

Doktor Dhimitër Kraja ishte një nga mjekët që u rikthye në detyrë edhe pse kishte dalë në pension, pas thirrjes së ministrisë për shërbyer kundër pandemisë që po gjunjëzon botën.

Dhimitër Kraja është baba i DJ të njohur, Vik Kraja, i cili pak ditë më parë në rrjetet sociale bëri një postim të ndjerë për të atin ku shkruante: HEROES OF TOMORROË Nuk e di sa vite dhe sa ore pune behen po ti mbledhesh nje nga nje ne kete foto…po luftojne per ne, dhe si shihet nga mosha e disave, ka qe rrezikojne shume. Kane lene familjet duke cenuar dhe shendetin e tyre per ne. Dhe ne sna rrin bytha ne shtepi??? Duam te dalim se u merzitem??? Jam i prekur se ai ne mes eshte Baba im qe u rikthye ne detyre megjithese kishte dale ne pension. Duroni duroni duroni sepse po vazhduam keshtu do marim fund! QENDRONI NE SHTEPI .

Related posts

Spanja regjistron numrin më të ulët të viktimave që nga 24 marsi

admin

NATO-ja kërkon hollësi rreth pakësimit të trupave të SHBA-së në Gjermani

admin

Shkollat në Turqi mbeten të mbyllura deri në fund të majit

admin

Viktima e dytë nga koronavirusi në Kroaci

admin

OBSH: S’ka të dhënat që të shëruarit nuk mund të infektohen sërish

admin

Alarmon OBSH: Koronavirusi po përshpejton – barnat e paprovuara mund të bëjnë më shumë dëm

admin