Gjermani, kinema në kohë pandemie

Biletat mund të bliheshin vetëm në internet dhe filmi mund të ndiqej brenda makinës. Nuk lejoheshe më shumë se dy persona brenda, ku përjashtoheshin dhe fëmijët në përputhje me kufizimet e karantinës.

Kinematë konvencionale në vend aktualisht janë të mbyllura.

Gjermania ka raportuar mbi 66.800 raste Covid-19 dhe 645 vdekje.

Për shumicën e njerëzve, koronavirusi i ri shkakton simptoma të buta ose të moderuara, të tilla si ethe dhe kollë që pastrohen në dy deri në tre javë.

Për disa, veçanërisht të moshuarit dhe njerëzit me probleme shëndetësore ekzistuese, mund të shkaktojë sëmundje më të rënda, përfshirë pneumoni që mund të çojë dhe në vdekje.


Related posts

Një gazetar dhe një kameraman vriten në Honduras derisa kryenin punën e tyre

admin

Si është gjendja shëndetësore e mbretëreshës Elizabeta?

admin

Tregtia e jashtme kineze bie me 9,3%

admin

Vdes shqiptari i parë në Amerikë nga coronavirusi

admin

Turqi, foshnja katërmuajshe fiton betejën kundër koronavirusit

admin

Maskat standard i jetës së përditshme në Gjermani?

admin