Drejt zyrtarizimit, UEFA merr vendim për kampionatet

Vënia në dyshim e sezonit 2019/20 tani thuhet se është ‘jashtë tavolinës’ së diskutimit, me UEFA-në dhe ligat evropiane që angazhohen për të përfunduar sezonin aktual.

I gjithë futbolli në të gjithë Evropën është pezulluar për shkak të pandemisë koronavirus, dhe pasiguria do të vazhdojë edhe kur do të rifillojë edicioni.

Por tani duket se ka një pamje mbizotëruese që ky sezon duhet të përfundojë para fillimit të radhës që madje mund të shihte finalen e Ligës së Kampionëve të luhet pas dyerve të mbyllura, sipas Independent.

Vendimi pritet të zyrtarizohet pas pak edhe nga UEFA, e cila sot mban video-konferencë me 55 anëtarët e shoqatës së futbollit.

Organizata e futbollit evropian është e determinuar për ta përmbyllur këtë sezon me çfarëdo kosto.

Related posts

Një skuadër italiane nuk luan më futboll në këtë sezon?

admin

admin

Moto GP, anulohet gara në “Muxhello” të Italisë

admin

Vjen një superpërballje e boksit, për bamirësi

admin

Van Dijk: Do të fitojmë titullin edhe pa praninë e tifozëve, triumfi shkon për ta

admin

Pesë zëvëndësime në ndeshje, merr dritë jeshile

admin