Vazhdon trendi i rënies së të prekurve me koronavirus në Itali, problem mbetet numri i lartë i viktimave

Edhe një buletin i dhimbshëm gjatë ditë së sotme nga Mbrojtja Civile Italiane. Viktimat kanë shënuar rritje sot dhe janë regjistruar 837 vdekje gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa dje ishin 812. Të shëruarit kanë arritur shifrën e 15 729 personave, ku 1 109 kanë lënë vetëm sot spitalet, dje ishin 1 590. Ndërsa në total numri i të prekurve sot është 4 053 raste të reja, dje ishin po aq, 4 050 raste. Në terapi intensive sot janë shënuar vetëm 42 raste, dje kanë qenë 75, ndërsa në total në terapi intensive ndodhen 4 023 pacientë.SUGGESTED NEWS


Related posts

Islanda gradualisht i kthehet jetës normale

admin

Turqi, arrestohen 22 të dyshuar në operacionin anti-drogë

admin

Itali, 1 pozitiv në 27 teste, numri më i ulët nga fillimi i pandemisë

admin

BE heq kufizimet në eksportet e pajisjeve mjekësore për Ballkanin Perëndimor

admin

Putin: Optimizmi dhe humori i Boris Johnson do ta ndihmojnë të shërohet

admin

Arrihet armëpushim në Jemen për shkak të Covid-19

admin