Turqi: Shkon në 131 numri i viktimave nga COVID-19

Të paktën 23 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi i ri në Turqi në 24 orët e fundit, ku numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 131, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

”Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirusin është rritur në 9 217, pasi 1 815 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin vetëm në 24 orët e fundit, deklaroi Ministria e Shëndetësisë.

Ndërkohë, gjithsej 105 pacientë janë shëruar dhe kanë lënë spitalet që nga fillimi i epidemisë, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, të cilat treguan se 568 pacientë janë duke u trajtuar në njësitë e kujdesit intensiv.

Po ashtu, në 24 orët e kaluara janë kryer 9 982 teste, dhe e çojnë numrin e përgjithshëm të testimeve të kryera deri më tani ka arritur në 65 446.

Related posts

Mbledhje e jashtëzakonshme e NATO-s, për pandeminë me Kovid-19

admin

Hungaria rinis sezonin në fund të muajit maj

admin

Lajm i mirë nga Italia, katër ditë me radhë shënohet rënie e të prekurve nga koronavirusi

admin

Edhe Kryeministri britanik i infektuar me koronavirus

admin

Si hyn dhe si e sulmon koronavirusi organizmin

admin

Merkel: Ia vlen ta mbash Europën të bashkuar

admin