Shkon në 52 numri i të shëruarave nga koronavirusi në Shqipëri

5 pacientë të tjerë kanë mundur virusin CoVid-19 në Shqipëri, duke lënë ambientet e spitalit dhe duke u kthyer shëndoshë e mirë në shtëpitë e tyre.

Lajmin e ka dhënë ministrja e Shëndetësisë së Shqipërisë, Ogerta Manastirliu e cila shkruan se 5 pacientë nga Tirana, Fieri dhe Kavaja kanë lënë sot spitalin infektiv të shëruar.

“Pesë pacientë nga Tirana, Fieri dhe Kavaja kanë lënë sot spitalin infektiv të shëruar nga #COVID-19
Mjekët thonë se dy prej tyre kanë qenë në gjendje të rënduar, por pas më shumë se 12 ditë trajtimi intensiv me medikamentet që sot përdoren për trajtimin e #COVID-19 edhe në vendet e tjera të Botës, ja kanë dalë ta mundin sëmundjen dhe sot u kthyen në shtëpi Deri tani të shëruar nga #COVID-19” shkruan Manastirliu.

Related posts

Pak para nisjes së Samitit të Zagrebit, Presidenti Thaçi flet në telefon me kryeministrin kroat

admin

Pamjet me dron! Tirana si kurrë më parë, asnjë njeri jashtë, të gjitha rrugët bosh, Rama: I love you

admin

Pacolli përplaset keq me BE’në: Kosovës as viza as ndihma, Serbisë 7.5 milionë euro

admin

Thaçi i pret ambasadorët e QUINT-it, i njofton për krijimin e qeverisë së re

admin

Nëse ju largojnë nga puna, ja sa muaj do t’iu paguaj Qeveria e Kosovës

admin

Tërmet në Greqi, ndjehet edhe në vendin tonë

admin