Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa në malet reshje të borës, veçanërisht pasdite dhe gjatë natës. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare veriore.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej zero deri në 7 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 4 deri në 16 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha të diellit dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare veriore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 4 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 12 gradë.

Related posts

Orën policore nuk respektuan 77 persona, ndalohen 46 prej tyre

admin

Hekuran Duka: Nëse pandemia zgjat, do të paraqiten problem sociale

admin

Shërohet plotësisht edhe një pacient i prekur nga Korona

admin

SHBA-të urojnë Maqedoninë e Veriut për anëtarësimin në NATO

admin

Dita e dytë e karantinës për Shkupin, Tetovën, Kumanovën dhe Shtipin

admin

Shëtitej gjatë orës policore, dibrani dënohet me 2.000 euro

admin