Microsoft me një aplikacion komunikimi të ngjashëm me WhatsApp

Microsoft bëri të ditur se do të lançojë një version të aplikacionit Teams për konsumatorët.

Teams për jetët tuaja personale, siç Microsoft e quan, do të sjellë disa funksione dhe mjete për familjet dhe grupet e vogla për të organizuar evenimente, informacione dhe për të pranuar dhe dërguar video thirrjeje.

Është një lëvizje interesante të shohim Microsoft të ndjekë këtë drejtim me aplikacionin Teams duke qenë se ofron një aplikacion të tillë siç është Skype.

Por Skype do të jetë aty konfirmoi një drejtues i lartë i Microsoft. Aktualisht ky shërbim ka 500 milionë përdorues.

Duke e pozicionuar Teams si mjetin perfekt për jetën profesionale dhe atë personale, Microsoft dëshiron që aplikacioni të identifikohet vetëm me punën në distancë por edhe me organizimin e jetës individuale. Për këtë qëllim shumica e përdoruesve shfrytëzojnë aplikacione si WhatsApp.

Microsoft nuk dha një datë të saktë por tha se App vjen nga fundi i vitit. Kompania rekomandon përdoruesit të përdorin Skype i cili javët e fundit është rritur me 52% në përdorim.

Top Channel

Related posts

Borel: BE-ja nuk është faktor ndërkombëtar nëse nuk e zgjidhë çështjen e Kosovës

admin

Covid-19, çdo ditë rreth 30 prindër kërkojnë këshilla psikologjike

admin

​Covid-19, mbi 432 mijë viktima dhe 7.8 milionë të infektuar në botë

admin

Pas hyrjes në Gjermani, qytetarët e Maqedonisë mund të shmangin karantinën me një test negative të koronës

admin

Ischinger-Gjermanisë: Ndihmojeni shpejtë Kosovën, mos ia leni të gjitha Amerikës

admin

Zëdhënësi i Kremlinit infektohet me koronavirus

admin